PEALEHT | MINA | JOONISTUSED | MÕTTETERADESSEED | LUULETUSED | t.A.T.u. | LOODUS
SEPAD | KANDID | UUED SEPAD | KARIKATUURID | HOROSKOOP | PAROODIAD | ANEKDOODID
STEREOPILDID | NES | RAAMATUD | SEKS | LINGID | KÜLALISTERAAMAT | LOGIRAAMAT


SEKSUOLOOGIA
 
Sven Pärn

"Mitte üheski teises valdkonnas ei käibi nõnda palju valesid ja kohati veidraid eksiarvamusi kui seksuaalsuse suhtes, kuigi see on inimestega sama lahutamatult seotud kui hingamine ja toitumine."
Jürgen Brater


Seksuoloogia on inimese seksuaalsuse teaduslik käsitus. Kahjuks on suur osa sellealast kirjandust puudulik või ainult autori isiklikke seisukohti kajastav. Liiati on koolide seksuaalkasvatus naudingu kogemise õpetamise asemel orienteeritud hoopis ohtude vältimisele. Veelgi enam - mõned kodumaised akadeemilised ringkonnad ei suuda isegi sõna "seksuoloogia" õigesti kirjutada...

Siit leiad huvitavat infot nii levinumate väärarusaamade kui ka seksuaalsuse vähemräägitud tahkude kohta. 

Üldist
Rasestumine
Eneserahuldamine
Orgasm
Oraalseks
Anaalseks
Seksilelud
Homoseksuaalsus
Internetiseks
Seksuaalsus ja füsioloogia
Soovituslik kirjandus
Internetiviidad

ÜLDIST

Seksiga on nii, et paljude arvates peaksid kõik tegema seda, mida nemad teevad.
Lynn Ponton

Kõige ebaloomulikum perverssus on igasugusest seksist hoidumine.
R. de Gourmont

Kuni meil puudub julgus rääkida seksiteemadel avameelselt, ei saa kujuneda üldkehtivaid nimetusi, mis väljendaksid üheselt mõistetavalt ja piinlikkust tekitamata seda, mida mõeldakse.
Jürgen Brater - Lexicon der Sex-Irrtümer

Arstidel on mitmetest seksuaalpraktikatest pahatihti ühekülgne pilt, sest inimesed pöörduvad nende poole vigastuste ja probleemide korral, enamasti ei minda arstile oma rahuldavast ja mitmekesisest seksuaalelust jutustama. Seetõttu võibki neile jääda mulje, et seks on üsna eluohtlik tegevus.

Seksil vabanev oksütotsiin vähendab valu ning aitab eriti hästi peavalu vastu. 

Sperma koostises sisalduv dopamiin mõjub positiivselt naise enesetundele.
Julie Peasgood - The Greatest Guide to Sex

Maailma kõige raskem seksitrikk on rääkimine.
Pia Brandt, Erja Korteniemi-Poikela, Raisa Cacciatore, Maarit Huovinen - Hei Beibi, mä oon tulta. Nuorten oma seksikirja

Varem õpetati, et seksis on alati selle teise ülesanne õpetada naudinguni jõudmist ja panna sind tähti nägema. Sellepärast olid pinged suured. Nüüd on aru saadud, et kõik on erinevad ja ainult sina ise tead, mis sulle kõige enam meeldib. Seksides suunatakse kordamööda tegevust vastastikuse naudingu poole, mõlema heaolu silmas pidades.
Pia Brandt, Erja Korteniemi-Poikela, Raisa Cacciatore, Maarit Huovinen - Hei Beibi, mä oon tulta. Nuorten oma seksikirja

Liiga paljudele meie seast on seksist saanud ala, kus tuleb saavutada ja parim olla - ning kus meie enesehinnang ebarealistlike ootuste tõttu kannatab. Seks ei ole sport, kus võitja saab kõik. Kui seks on hea, oleme kõik võitjad.
A. H. Dion - The Strap-On Book

Sage partnerite vahetus näitab oskamatust ja võimetust iseendana elada. Seotus kahe inimese vahel eeldab intiimsust, seda, et nad julgevad oma tõelist mina näidata. Intiimsusele tuginev suhe toimib ja rahuldab mõlema partneri vajadusi ning neil ei teki mõtetki järgmistest või kõrvalsuhetest. Kahjuks püüame sageli näida kellegi teisena - sellisena, nagu arvame, et partner tahab meid näha. Selline suhe kaua ei püsi, võlts olemine muutub ühel hetkel talumatuks. Hakatakse otsima väljapääsu, mida sageli nähakse uues suhtes.
Mare Pruks

Üles

RASESTUMINE

Igasugune vaginaalne kontakt mehe seemnevedelikuga võib viia rasestumiseni. Kuigi kõige tõenäolisem on rasestumine muidugi tupesisesel seemnepurskel, on spermatosoidid väga elujõulised ning võivad munarakuni jõuda ka häbememokkadelt. Eelsperma ei sisalda iseenesest spermatosoide, ent neid satub sinna eelmisest ejakulatsioonist, mistõttu võib rasestuda ka siis, kui mees seemnepurskeni ei jõuagi või jõuab väljaspool tuppe.
Cathy Winks, Anne Semans - The Good Vibrations Guide to Sex

Tütarlaps võib rasestuda ka enne esimest menstruatsiooni, sest munarakk valmib kaks nädalat enne seda.
Jürgen Brater - Lexicon der Sex-Irrtümer

Rasestumisvastased hormoontabletid ehk pillid kaitsevad soovimatu raseduse eest ja reguleerivad menstruaaltsüklit. On võimalik menstruatsiooni reguleerida nii, et see esineb ainult neli korda aastas. Nii teevad paljud sportlased ja baleriinid. Menstruatsiooni edasilükkamine või tõkestamine ei ole tervisele kahjulik.
Pia Brandt, Erja Korteniemi-Poikela, Raisa Cacciatore, Maarit Huovinen - Hei Beibi, mä oon tulta. Nuorten oma seksikirja

Oksendamine või kõhulahtisus võivad rasestumisvastaste tablettide toimet kahandada.
Jürgen Brater - Lexicon der Sex-Irrtümer

Üles

ENESERAHULDAMINE

Eneserahuldamine ei ole tervisele kahjulik, vaid hoopis aitab end oma kehas mugavalt tunda, seda paremini tundma õppida ning olla heas seksuaalses vormis. Väga oluline on eneserahuldamine naiste puhul, kellest mõned ei puuduta end seksuaalselt mitte kunagi ning kannavad kogu vastutuse oma naudingu eest mehele üle. Vastupidiselt üldlevinud arusaamale ei rahulda naised end enamasti mitte falloselaadseid esemeid tuppe viies, vaid sõrmedega väliseid suguelundeid hellitades.
Jürgen Brater - Lexicon der Sex-Irrtümer

Nii naised kui mehed kurdavad tihtipeale, et nende partner ei puuduta neid nii, nagu nad seda sooviksid. Rahuldage endid teineteise nähes - see vajab julgust, ent on seda väärt. Mis saaks olla veel parem viis näidata, mis sulle meeldib, kui lasta kellelgi lähedalt vaadata, kuidas sa end puudutad.
Julie Peasgood - The Greatest Guide to Sex

1894. aastal leiutas dr John Harvey Kellogg spetsiaalse eneserahuldamisavastase toidu, mis pidi eemaldama kogu seksuaaliha. Toote nimeks sai Cornflakes - maisihelbed.
Julie Peasgood - The Greatest Guide to Sex

Automaatsed seksifantaasiad silme ees, kasutab enamik meist partnerit lihtsalt masturbatsioonivahendina.
Johan Ekenberg

Üles

ORGASM

Naise orgasm ei sõltu mitte niivõrd andumisvõimest kuivõrd eneseteadvusest. Orgasmide kogemise sagedus on kõrgem parema haridusega naiste seas.
Jürgen Brater - Lexicon der Sex-Irrtümer

Uuringud näitavad, et suguühtes õpivad naised orgasmi saama keskmiselt kahe-kolme aasta jooksul pärast esimest vahekorda. Siiski saab osa naisi orgasmi üsna kiiresti. On ka neid, kes ei saa orgasmi mitte suguühtes olles, vaid muu hellitamise tulemusel.
Pia Brandt, Erja Korteniemi-Poikela, Raisa Cacciatore, Maarit Huovinen - Hei Beibi, mä oon tulta. Nuorten oma seksikirja

Enamik naisi vajab suguühtes orgasmini jõudmiseks umbes 20 minutit.
Julie Peasgood - The Greatest Guide to Sex

Naise ejakulatsioon ei ole müüt. Selleks on võimelised umbes 10% naistest ja kuigi vedeliku täpne olemus on veel selgitamisel, võib seda pidada meeste eesnäärmevedeliku analoogiks.
Julie Peasgood - The Greatest Guide to Sex

Kui inimesel on anorgasmia või mingi muu seksuaalfunktsiooni häire, siis otse loomulikult on tal kergem mõelda, et probleem on tema praeguses või varasemates partnerites, ning söösta otsima järgmist printsi/printsessi, kas hobusega või ilma... Tegelikult võiks asjatundlik abi aidata elu kaunis kiiresti paika panna.
Imre Rammul

Üles

ORAALSEKS

On olemas üksainus tehnika, mis muudab hea suuseksi suurepäraseks suuseksiks - entusiasm. Raamatuteadmiste abil saadud juhtnööride järgimise asemel seisneb tõeline oraalseksikunst energia, emotsioonide ja naudingu koondamises sinu kiresihtmärki.
Dr. Sadie Allison

Nii mõnedki naised on võimelised mehele oraalseksi tehes ka ise selle käigus igasuguse muu stimulatsioonita orgasmini jõudma - nad tunnevad mehe naudingust kõrgendatud kaaserutust.
Urmas Espenberg - Erose kütkeis

Oraalseks on kõige levinum seksuaalvahekord homoseksuaalide seas. Ja mitte ainult - tõenäoliselt on see populaarseim kehalise armastuse jagamise viis inimeste seas üleüldse - isegi levinum kui "tavaline" ühe.
Jürgen Brater - Lexicon der Sex-Irrtümer

Ejakulaat sisaldab umbes 60% päevasest soovitatavast vitamiin C kogusest.
Julie Peasgood - The Greatest Guide to Sex

Üldiselt peetakse väljasülgamist ebaviisakaks - kui sa ei taha seemnevedelikku alla neelata, siis kasutage kondoomi või lase tal lõpetada näiteks su rindadele.
Julie Peasgood - The Greatest Guide to Sex

Üles

ANAALSEKS

Mõnes mõttes kannab anaalseks tänapäeval rolli, mis oli seksil üldiselt, kui esimene kord oli pulmaööl. Suhet alustades ei saa partnerid tavaliselt väita, et on neitsid, ent enamasti ei ole nad katsetanud anaalmänge. Heteromehi painavad võimalikud homoseksuaalsed tõlgendused, samas kui paljud naised tunnistavad, et tahaksid seda proovida, aga ainult kellegi väga erilisega. Igaüht ju oma pepusse ei lubata!
Jules Markham - Domestic Discipline

Anaalseks ei tohi olla valus - valu on märk sellest, et teete midagi valesti.
Bill Strong & Lori Gammon - Anal Sex for Couples; Coralie Trinh Thi - Osez... la sodomie; Tristan Taormino - The Ultimate Guide to Anal Sex for Women; Rachel Venning & Claire Cavanah - Sex Toys 101: A Playfully Uninhibited Guide; Nina Hartley & I. S. Levine - Nina Hartley's Guide to Total Sex; Sadie Allison - Tickle My Tush

Kui sinu pärakusse siseneb suguti või seksilelu, on tunne üsna sarnane sellele, kui tulemas on väga suur junn, ainult teises suunas. Alguses on tunne veider, natukese aja pärast tundub see lihtsalt veidi kummaline ja peagi võid avastada, et naudid seda.
Kate Taylor - Domestic Sex Goddess

Paljud kardavad, et kohe pepuukse taga on lademetes kakat, istumas ja ootamas. Vale. Jäätmeid toodetakse palju kõrgemal käärsooles - pärasool ja pärakukanal on vaid läbikäiguteed. Kui meie toitumis- ja potilkäimisharjumused on regulaarsed, on tee tavaliselt puhas.
Julie Peasgood - The Greatest Guide to Sex; Kate Taylor - Domestic Sex Goddess; Nina Hartley & I. S. Levine - Nina Hartley's Guide to Total Sex

Kuna pärak ei tooda looduslikku lubrikatsiooni, on libesti anaalseksi kohustuslik abivahend.
Bill Strong & Lori Gammon - Anal Sex for Couples; Coralie Trinh Thi - Osez... la sodomie; Kim Powers - Turning Her on to Anal sex; Tristan Taormino - The Ultimate Guide to Anal Sex for Women; Tristan Taormino - The Anal Sex Position Guide; Charlotte Webb - Masterclass: Anal Sex; Violet Blue - The Adventurous Couple's Guide to Sex Toys

XXX-videotes toimub pepuseks justkui võluväel. Ühel hetkel käib tavaseks ja järgmisel on mees juba otsapidi tagumikus ilma ühegi hingetõmbe ja veel vähem libestamiseta. Selle võluväe nimi on montaaž ja päriselus see ei toimi.
Nina Hartley & I. S. Levine - Nina Hartley's Guide to Total Sex

Mitte kunagi ei tohi kasutada anaalpiirkonda tuimestavaid libesteid. Mitte ainult ei vii valuretseptorite pärssimine ohtlike vigastusteni - kui te ei tunne midagi, ei tunne te ju ka naudingut.
Tristan Taormino - The Anal Sex Position Guide; Rachel Venning & Claire Cavanah - Sex Toys 101: A Playfully Uninhibited Guide; Nina Hartley & I. S. Levine - Nina Hartley's Guide to Total Sex

Vastastikune nõusolek ja usaldus ning aeglased ja ettevaatlikud liigutused on ohutuks ja nauditavaks anaalvahekorraks asendamatud.
Charlotte Webb - Masterclass: Anal Sex;  Violet Blue - The Adventurous Couple's Guide to Sex Toys

Anaalseks ei muuda sulgurlihast lõdvaks, hoopis vastupidi - treening ainult tugevdab seda.
Jürgen Brater - Lexicon der Sex-Irrtümer; Tristan Taormino - The Ultimate Guide to Anal Sex for Women; Sadie Allison - Tickle My Tush

Suguti jämedus ei ole anaalseksis ületamatuks takistuseks (pärak on väga veniv), küll aga ei pruugi selle täispikkus alati rakendatav olla (pärasoole pikkuseks on tavaliselt 15-25 cm, misjärel läheb see üle käärsooleks).
Sadie Allison - Tickle My Tush

Anaalseks mehe ja naise vahel teeb homoks samapalju kui jäätisesöömine punapeaks, sest mõned punapead söövad jäätist (liiati on populaarseim seksuaalvahekord homode seas hoopis oraalseks).
Coralie Trinh Thi - 
Osez... la sodomie; Tristan Taormino - The Ultimate Guide to Anal Sex for Women; Violet Blue - The Adventurous Couple's Guide to Strap-On Sex; Karlyn Lotney - The Ultimate Guide to Strap-On Sex; Julie Peasgood - The Greatest Guide to Sex; Cathy Winks, Anne Semans - The Good Vibrations Guide to Sex; Sadie Allison - Tickle My Tush

Üles

SEKSILELUD

Poorsest materjalist lelusid pole võimalik täielikult desinfitseerida, seega infektsioonide vältimiseks ei tohiks neid jagada või kasutada üht ja sama mänguasja nii vaginaalselt kui anaalselt (kondoomi kasutamine muidugi eemaldab riski).
Violet Blue - The Adventurous Couple's Guide to Sex Toys; Rachel Venning & Claire Cavanah - Sex Toys 101: A Playfully Uninhibited Guide; Tristan Taormino - The Ultimate Guide to Anal Sex for Women

Mitte kunagi ei tohi anaalselt kasutada esemeid, mis võivad täielikult sisse libiseda! Vastasel korral on piinlik arstilkäik vältimatu!
Violet Blue - The Adventurous Couple's Guide to Sex Toys; Kim Powers - Turning Her on to Anal sex; Tristan Taormino - The Ultimate Guide to Anal Sex for Women

Erinevast materjalist seksimänguasjad võivad kokku puutudes üksteisega keemiliselt reageerida ning kasutuskõlbmatuks muutuda, seega tuleb neid hoolega lahus hoida.
Violet Blue - The Adventurous Couple's Guide to Sex Toys; Rachel Venning & Claire Cavanah - Sex Toys 101: A Playfully Uninhibited Guide

Suurt osa seksimänguasju müüakse sildiga "For novelty use only" või "Collector's item only", mis lühidalt öeldes tähendab seda, et tootja ei vastuta selle seksuaalsel kasutamisel tekkivate probleemide eest. Üldjuhul on selliste märgistega tooted valmistatud odavalt Hiina tehastes ning võivad olla defektide või lühikese elueaga. Võimalusel tasub kindlasti eelistada kallimaid ja otsekohest tähistust "Sex Toy" kandvaid tooteid.
Violet Blue - The Adventurous Couple's Guide to Sex Toys

Eelista alati veepõhist libestit, sest õli- või silikoonipõhised libiained või toiduained ning kodukeemia võivad mänguasju, kondoomi või koguni kasutaja tervist kahjustada.
Violet Blue - The Adventurous Couple's Guide to Sex Toys

Üles

HOMOSEKSUAALSUS

Homoseksuaalsus on seksuaalne tõmme samasooliste poole, ei midagi rohkemat ega vähemat.
Sadie Allison - Tickle My Tush; Cathy Winks, Anne Semans - The Good Vibrations Guide to Sex

Homoseksuaalsus, nagu ka vasakukäelisus, väikeserinnalisus ja punapäisus, pole mitte haigus, vaid isiksuse eripära. Üldjuhul ei sõltu see inimese enda tahtest.
Urmas Espenberg - Erose kütkeis

Paljud homod ei harrasta mingisuguseid anaalseid tegevusi, kui mingi seksuaalkäitumine on just homoseksuaalsusele eriti omane, siis on see hoopis oraalseks.
Julie Peasgood - The Greatest Guide to Sex; Jane Pavanel - The Sex Book

Homosuhe erineb sellekohastes väitlustes sageli samalaadsetena välja toodavast zoofiiliast, nekrofiiliast, dendrofiiliast ja pedofiiliast ühe väga olulise aspekti poolest - tegemist on vastastikusele nõusolekule rajaneva suhtega.

Kõiki inimestel täheldatud homoseksuaalse käitumise vorme esineb ka mujal loomariigis. Samasooliste suhteid on teadlaste poolt jälgitud 450-l loomaliigil, sealhulgas delfiinidel, meriveistel, koaaladel, tüügassigadel, lõvidel, hüljestel, pingviinidel ja jaanalindudel. Viimased kaks võivad ka kogu elu homoseksuaalses suhtes olla. Vaatlustulemusi ei mõjuta ei vangistuses olemine ega vastassoost isendite puudumine või rohkus. Ilmselt on homoseksuaalsus vaid üks looduse mängu- ja eksperimenteerimisrõõmude väljendusviisidest.
Jürgen Brater -
Lexicon der Sex-Irrtümer; Volker Sommer; Bruce Bagemihl

Üles

INTERNETISEKS

Anonüümsuse tõttu julgevad inimesed Internetis usaldada vestluskaaslasele intiimseid üksikasju palju kiiremini kui päriselus. Seeläbi kiiresti tekkiv usalduslik õhkkond jätab asjaosalistele mulje, et nad tunnevad teineteist juba pikka aega ja väga hästi. Samuti ei pea kirjutajad muret tundma, millise mulje nad jätavad, mistõttu ebakindlus oma välimuse suhtes ei mängi mingit rolli. Kaks inimest, kes hiljem esimest korda reaalses elus kohtuvad, kui nad juba põhimõtteliselt teineteist väga hästi tunnevad ning teavad teineteise eelistusi ja kalduvusi - ka seksuaalseid -, lasevad end välimusest märksa vähem mõjutada kui mehed ja naised päriselus, kes sageli loobuvad tühiste detailide tõttu vestluskaaslase lähemalt tundmaõppimisest. Kõigepealt õpitakse Interneti-flirdi puhul teineteist tundma, leitakse, et sobitakse ootamatult hästi kokku ja seejärel avastatakse omaenda üllatuseks, et pikkus, kehakuju, juuksevärv ning muud välised tunnused on täiesti kõrvalise tähtsusega.
Jürgen Brater - Lexicon der Sex-Irrtümer

Üles

SEKSUAALSUS JA FÜSIOLOOGIA

Kunstnik, kellel on silma naiste rindade ja tuharate jaoks, on päästetud!
D. Reskin

Levinud eksiarvamus on, et enamik mehi eelistab suurte rindadega naisi. Uuringud seda oletust ei kinnita - suuremale osale meestest on sootuks olulisem rinna kuju ja prinkus ning kõige enam see, et rinnad naisele sobiksid. Kindlasti ei saa eirata tõdemust, et suuremad rinnad kaotavad vananedes oma vormi. Samuti ei sõltu rindade suurusest nende tundlikkus.
Jürgen Brater - Lexicon der Sex-Irrtümer

Nagu rinnad, nii tähendab ka ümar tagumik haavatavust, mis edastab sõnumit selle kohta, et teda võib puudutada.
David Givens - Love Signals

Suurema sugutiga meestel võib erektsioon peapöörituse esile kutsuda, kuna suur hulk verd liigub ajust eemale.

Mõned naised ütlevad, et nende parim seks ei olnud mitte suurima või pikima sugutiga mehega, vaid hoopis vastupidi - väiksema varustusega mehed ei jäänud etenduses lootma ainult ühele kehaosale.
Lou Paget

Tõenäoliselt ei ole võimalik leida ühtki heteroseksuaalset meest, kes vaataks teadlikult mujale, kui tal on ohutust kaugusest võimalik jälgida lahtiriietuvat naist.
Jürgen Brater

Tegelikult ei tõmba mehi mitte ilu, vaid hoopis loomulikkus.
Jürgen Brater

Naine on ilus igas asendis. Ka oma loomulikus lopsakuses. Ka naisterahva suur tagumik on väga ilus. Kõik loomulik on ilus ja nauditav. Mõne inimese puhul on kaugele teada, et ta on loomulik. Teise puhul mitte.
Tiina Tammetalu

Kui haarad vasakust tuharast on sul ainult üks soov - haarata ka teisest. Sulle meeldib, kui mõlemad käed on hõivatud. Seda enam, et nad on just õigel kõrgusel.
Jean-Luc Hennig - Brève Histoire des fesses

Erinevalt kavalast ja teesklevast näost on tagumik läbini siiras, sest me ei suuda seda kontrollida. Taguots on jäänud meie instinktiivseks loomalikuks osaks, mis ei suuda varjata oma tõelist olemust, oma rõõmu ja pahameelt.
Jean-Luc Hennig - Brève Histoire des fesses

Üles

SOOVITUSLIK KIRJANDUS

Siintoodud raamatuid julgen lugemiseks soovitada ja tõsiselt võtta (mida ei saa kahjuks öelda kaugeltki mitte kõigi seksiteemaliste üllitiste kohta).

Eksiarvamusi seksist
Lexicon der Sex-Irrtümer
Jürgen Brater

Seksuaalsus
Seksuaalisuus
Dan Apter, Leena Väisälä, Kari Kaimola

Erose kütkeis
Urmas Espenberg

Mars ja Venus - Elu igavene heitlus
Urmas Espenberg

Seks võhikutele
Sex for Dummies
Ruth K. Westheimer, Pierre A. Lehu

Laste seksuaalkasvatus
Huomenna pannaan pussauskoppiin
Raisa Cacciatore

Isiklik ja salajane
Private and Personal
Carol Weston

1000 tüdrukute küsimust
1000 Mädchenfragen
Gaby Schuster

Nii kuum on tunne! Noorte oma seksiraamat
Hei Beibi, mä oon tulta. Nuorten oma seksikirja
Pia Brandt, Erja Korteniemi-Poikela, Raisa Cacciatore, Maarit Huovinen

Täiesti privaatne
Totally Private
Joan Elizabeth Lloyd

Armastuse märgid
Love Signals
David Givens

Miks me armastame? Romantilise armastuse olemus ja keemia
Why We Love: The Nature and Chemistry of Romantic Love
Helen Fisher

Naise seksuaalsus
Naisen seksuaalisuus
Kari Heusala

Seks
Sex: A User's Guide
Stephen Arnott

Seksopeedia
Sexopedia
Anne Hooper

Kodune seksijumalanna
Domestic Sex Goddess
Kate Taylor

Anal Pleasure & Health
Jack Morin

The Ultimate Guide to Anal Sex for Women
Tristan Taormino

The Ultimate Guide to Anal Sex for Men
Bill Brent

The Ultimate Guide to Strap-On Sex
Karlyn Lotney

The Ultimate Guide to Cunnilingus
Violet Blue

The Ultimate Guide to Fellatio
Violet Blue

The Ultimate Guide to Orgasm for Women
Mikaya Heart

The Ultimate Guide to Prostate Pleasure
Charlie Glickman, Aislinn Emirzian

The Anal Sex Position Guide
Tristan Taormino

Anal Sex for Couples
Bill Strong, Lori Gammon

The Strap-On Book
A. H. Dion

The Adventurous Couple's Guide to Strap-On Sex
Violet Blue

The Adventurous Couple's Guide to Sex Toys
Violet Blue

Sex Toys 101: A Playfully Uninhibited Guide
Rachel Venning, Claire Cavanah

The Many Joys of Sex Toys
Anne Semans

Sex in a Tent: A Wild Couple's Guide to Getting Naughty in Nature
Michelle Waitzman

Getting the Sex You Want
Tammy Nelson

The Best Oral Sex Ever: His Guide to Going Down
Yvonne K. Fulbright

The Best Oral Sex Ever: Her Guide to Going Down
Yvonne K. Fulbright

The Lowdown on Going Down
Marcy Michaels, Marie DeSalle

Blow Him Away
Marcy Michaels, Marie DeSalle

Nina Hartley's Guide to Total Sex
Nina Hartley, I. S. Levine

The Good Vibrations Guide to Sex
Cathy Winks, Anne Semans

365 Sex Positions
Lisa Sweet

Sex for One: The Joy of Selfloving
Betty Dodson

Getting Off: A Woman's Guide to Masturbation
Jamye Waxman

The Greatest Guide to Sex
Julie Peasgood

Loving Sex: The Book of Joy and Passion
Laura Berman

Sex & God: How Religion Distorts Sexuality
Darrel W. Ray

Guide to Getting It On
Paul Joannides

Tickle My Tush
Sadie Allison

Anal Sex Basics
Carlyle Jansen

S=EX². La ciencia del sexo
S=EX²: The Science of Sex
Pere Estupinyà

Üles

INTERNETIVIIDAD

Eesti Seksuaaltervise Liit

Sinu Elu

Üles


Sven Pärn

Pealehele

PEALEHT | MINA | JOONISTUSED | MÕTTETERAD | ESSEED | LUULETUSED | t.A.T.u. | LOODUS
SEPAD | KANDID | UUED SEPAD | KARIKATUURID | HOROSKOOP | PAROODIAD | ANEKDOODID
STEREOPILDID | NES | RAAMATUD | SEKS | LINGID | KÜLALISTERAAMAT | LOGIRAAMAT